DSC_7943 z logo na str

Sesja noworodkowa w domu maluszka.

 

Nowonarodzony maluszek to  sytuacja wyjątkowa, wymagająca ogromnych pokładów miłości, uwagi i troski. W rodzinie nagle pojawia się nowy mały człowiek.  Co prawda przygotował już na swoje przyjście wszystkich domowników przez dobrych dziewięć miesięcy, ale jego pojawienie się często stawia świat na głowie i stwarza okoliczności, w których wszyscy  nawzajem poznają się na nowo. Szczególnie nowopoznawany jest własnie maleńki bohater całego zamieszana, którego trzeba się nauczyć. Od momentu jego pojawienia się wszystko zdarza się pierwszy raz.  Jest miejsce na pierwszy płacz, grymas, spojrzenie. To często czas pierwszego pełnego podniosłych uczuć spotkania z braciszkiem, siostrą.  Ma miejsce pierwsza kąpiel i pierwsza kołysanka. Jest pierwszy spacer. Wszystko to, co się właśnie zdarza chcielibyśmy zatrzymać w swojej pamięci już na zawsze i wracać do tych chwil w każdym momencie, gdy tylko tego zapragniemy. Nie bójmy się więc sięgać po aparat. Próbujmy zatrzymać te ulotne chwile. Złapane w kadr momenty pomogą nam kiedyś przywołać szereg zdarzeń, ułatwią przeniesienie się myślami, wspomnieniami w czasie.  Dzięki nim, za parę lat z uśmiechem lub  łezką w oku dziwić się będziemy jakie te nasze dzieci były maleńkie, jakie płatały nam figle.

Jeśli  jednak nie czujecie się zbyt pewnie z aparatem w dłoni, macie wątpliwości i wolicie, aby zrobił to za Was ktoś inny – zapraszam do kontaktu ze mną. W tym czasie, kiedy Wy poznajecie jeszcze swojego maluszka i wolicie pozostać z nim w domu, a jednocześnie zależy Wam na profesjonalnie wykonanych zdjęciach noworodkowych i rodzinnych, ja mogę spakować wszystko, co potrzebne i przyjechać do Was. Ponieważ jestem mamą dwójki dzieci, doskonale rozumiem, że czasami świeżo upieczona mama i świeżo upieczony tata  potrzebują pozostać w zaciszu swojego domu… W tym tylko Waszym miejscu zdjęcia będą miały swój własny klimat i wszystko, co potrzebne będzie pod ręką.

Domowa sesja noworodkowa wykonywana jest bardzo wcześnie, bo przed 14 dniem od narodzin dziecka. Jest to czas kiedy maleństwo dużo sypia i pamięta jeszcze pozycje z brzuszka mamy. Sesja trwa około trzech godzin. Jest to czas w którym fotograf przygotowuje swój sprzęt, a maluszkowi zapewniane jest wszystko czego potrzebuje – jest karmiony, przewijany, przytulany, usypiany. Same zdjęcia trwają krótką chwilę – w tym czasie rodzice są cały czas obok. Podczas domowej sesji maluszkowi często towarzyszą czworonożni członkowie rodziny – także oni zwykle czują się na tyle swobodnie, że chętnie pozują do zdjęć :)    Podczas takiej sesji mają miejsce zdjęcia z mamą, tatą, z rodzeństwem i wspólne.

Poniżej prezentuję kilka różnych zdjęć wykonanych w domu maluszka.